Етнотур

Ужгород - одне з найдавніших слов'янських міст. Східнослов'янське плем'я білих хорватів заснувало свої перші поселення в районі Ужгорода до IX століття, коли Ужгород (Унгвар) перетворився на захищену раннmjфеодальную фортецю. У 903 році угорці на чолі з Арпадом перейшли Карпати, і, розбивши в нерівному бою на території сучасної Словаччини війська напівлегендарного князя Ужгорода Лаборця, оволоділи містом. Існує навіть теорія про те, що сама назва «Угорщина» (Hungary) походить від угорської назви Ужгорода - Унгвар.

 

Зараз Ужгород - це адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району, а також історичний центр Підкарпатської Русі.

Населення Ужгорода становить 117 600 осіб (на 2004 рік; в 1989 році - 126 500). Основні етнічні групи: українці, росіяни, угорці, словаки, цигани, німці, євреї.

Ужгород розташований на кордоні зі Словаччиною, діють два прикордонних переходb - автомобільний Ужгород - Вишнє Нємецьке і залізничний ширококолійний для вантажоперевезень Павлово - Матевске Войковце, планується відкриття шосейного переходу Сторожниця - Загор.

У місті є багато пам'яток архітектури - Ужгородський замок (відомий з XI століття), єпископський палац (1646), католицький костел в стилі бароко (1762-1767), ратуша (1810).

У 1930-х роках чеськими архітекторами був створений архітектурний ансамбль центру Ужгорода у формах, близьких до конструктивізму.

У радянський час місто забудовувався по генеральному плану, велося житлове будівництво, розвивалося озеленення території міста, був збудований ряд громадських будівель і пам'ятників.

У місті працюють Ужгородський університет, інститути та училища, краєзнавчий музей, художній музей, Закарпатський музей народної архітектури та побуту, ботанічний сад, український музично-драматичний театр, ляльковий театр, обласна філармонія (колишня синагога), більше 20 шкіл, гімназія, ліцей, ряд храмів.

Місто розташоване на висоті приблизно 120 м в передгір'ях Карпат на річці Уж (10,5 км?). Територія міста становить 31.56 км. кв. Протяжність міста з півночі на південь - 7 км, зі сходу на захід - 5 км. Найвища точка Ужгорода - гора Велика Дайбовецька - 224 м. Площа зелених масивів і насаджень складає 1574 га, крім того, Ужгород з усіх боків оточений лісами. Річка Уж перетинає місто, розділяючи його на правобережну, в якій знаходиться історичний центр, і лівобережну частини. Береги річки Уж пов'язують 7 мостів: 6 пішохідно-транспортних і 1 залізничний.

Клімат - помірно-континентальний, з жарким літом і м'якою зимою.

Ми у соціальних мережах

Facebook     

Instagram  

Ми на зв'язку 0-24

0 - 24
Телефон: +38 (099) 277-77-11
Факс:

+38 (0312) 67-24-10