Етнотур

Ужгород - одне з найдавніших слов'янських міст. Східнослов'янське плем'я білих хорватів заснувало свої перші поселення в районі Ужгорода до IX століття, коли Ужгород (Унгвар) перетворився на захищену раннmjфеодальную фортецю. У 903 році угорці на чолі з Арпадом перейшли Карпати, і, розбивши в нерівному бою на території сучасної Словаччини війська напівлегендарного князя Ужгорода Лаборця, оволоділи містом. Існує навіть теорія про те, що сама назва «Угорщина» (Hungary) походить від угорської назви Ужгорода - Унгвар.

Детальніше: Ужгород

Мукачево є містом обласного значення, районним центром. За своїм економічним потенціалом та кількістю населення займає друге місце в області, після її адміністративного центру Ужгорода.

Детальніше: Мукачево

Місто Берегове розкинувся на берегах невеликогоканалу Верке, біля підніжжя гір, схили яких засаджені виноградниками. Воно відоме давніми традиціями вирощування винограду та виробництва вина. У самому Берегові, біля підніжжя гори, в колишній резиденції графа Шенборна, нині розташований відомий вин завод з місткими підвалами (1913р.). Протягом багатьох століть власниками поселення були угорські королі.

Детальніше: Берегове

Хустський замок був заснований угорським королем Ласло I Святим в 1090 для захисту від вторгнень половців, але був зруйнований під час монгольського вторгнення до Угорщини і був перебудований в 1318. Перша згадка про власне місті Хусті, виниклому як посад біля замку, відноситься до 1329, коли Хуст та Тячів отримали від короля Карла Роберта привілеї і статус «королівських міст».

Детальніше: Хуст

Одним з власників Середнього був відомий національний герой Угорщини Іштван Добо. Під час оборони Егерської фортеці в 1552 році він очолював угорський гарнізон і проявив дива мужності і відваги, - разом з 1935 воїнами він вистояв проти 120-тисячної армії Османської імперії. Після цієї перемоги король Угорщини за відвагу подарував йому кілька тисяч полонених турків. Турки були приведені на Закарпаття для будівництва середнянських підвалів. Роботи велися, як кажуть мешканці Середнього, «до останнього турка», не вижив ніхто. Це була вкрайважка робота, кирками видовбати чотири з половиною кілометри ходів.

Детальніше: Середнє

Більше статей...

Ми у соціальних мережах

Facebook     

Instagram  

Ми на зв'язку 0-24

0 - 24
Телефон: +38 (099) 277-77-11
Факс:

+38 (0312) 67-24-10

 

 

Ви тут: Головна Туризм Етнотур Туризм Города и села